درمان اسکار یا جای جوش

اسکار یا جای جوش یکی از مشکلاتی است که بیشتر افراد با آن مواجه بوده و در پی راه حلی برای از بین بردن آن هستند در مورد درمان جای جوش ها بر اساس اینکه سبب تغییر رنگ پوست شده است یعنی جای جوش به صورت تیره در آمده است و یا اینکه جای جوش حالت فرو رفته پیدا کرده است درمانی که می تواند صورت بگیرد متفاوت خواهد بود.

برای درمان لک باقی مانده می توان از ترکیبات روشن کننده پوست و لایه بردارها استفاده کرد.برای از بین بردن جای جوش هایی که به صورت تیرگی روی پوست باقی مانده است می توان از ترکیبات روشن کننده پوست مانند هیدروکینون استفاده کرد البته گاهی همراه آن از ترکیبات لایه بردارهم می توان استفاده کرد.برای اینکه اثرات این داروها خود را نشان دهد نیاز به زمان می باشد و با استفاده طولانی مدت به تدریج سبب روشن شدن پوست آن قسمت می شود.سایر روش هایی که مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

پیلینگ
میکرودرم ابریژن : هر چه اسکار عمقی تر باشد تکرار بیشتری نیاز دارد ولی جهت اسکار های بسیار عمیق توصیه نمی شود.در این روش جوش فعال، تیرگی، محل جوش نیز بهبود می یابد و همزمان اسکارها سطحی تر می شوند.این روش یک کار فیزیکی بوده و تقریبا هیچ عارضه ای ندارد و فرد می تواند بلافاصله به محل کار خود برگردد.

IPL : در این روش که اصطلاحا به آن لیزر iPLگفته می شود کلاژن سازی پوست تحریک می شود و اسکارها سطحی تر می شوند و با تکرار آن پوست صاف می شود. ضمن اینکه کمک به بستن منافذ، کاهش قرمزی و کاهش جوش فعال نیز می شود.این روش نیز عارضه ای ایجاد نمی کند و فرد می تواند بلافاصله به سر کار برگردد.

لیزر فراکشنال CO2 : روش موثرتری برای از بین بردن اسکار است،روشی بسیار خوب و قدرتمند به خصوص برای ضایعات سطحی و چروک های روی صورت و بهبود ضایعات عمقی .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *