کاشت مو به روش ترکیبی FUT+ FIT

برای این که تنها با روش جراحیFUT ، تار موی زیادی کاشته شود لازم است نوار پهنی ( به عرض 1.5 تا 2.5 سانتی متر ) از پشت سر فرد برداشته شود که کاشت مو عارضه آن رد زشتی است که تا آخر عمر باقی می ماند و باعث شرمندگی بیمار و عذاب وجدان پزشک می شود. از طرف دیگر اگر قرار باشد تنها با روش غیرجراحیFIT تار موی زیادی کاشته شود عارضه ای که فرد دچار آن می شود کم پشتی ناجور پشت سر است.

متخصصین پوست و مو جهت حل این مشکل استفاده هم زمان از هردو روش (FUT+FIT) را توصیه می کنند.

با ترکیب هر دو روش کاشت مو (FUT+FIT) ، تار موی بیشتری کاشته می شود بدون این که پشت سر آسیب ببیند و رد عمل زشتی باقی بماند.

در روش ترکیبی معمولا روز اول FUT و روز دوم FIT انجام می شود و در هر روز یک منطقه از طاسی پر می شود. به این ترتیب حداکثر موها در حداقل زمان کاشته می شود.

حسن اصلی روش ترکیبی آن است که از بانک موی سر به نحو احسن استفاده می شود.

روش ترکیبی را که در چند سال اخیر در دنیا رواج یافته است روش طلایی می نامند.

تجربه نشان می دهد که در روش ترکیبی 2500-3200 گرفت (7000-9000 تار مو) از پشت سر برداشته و کاشته می شود . البته برداشت 3000 تا 3500 گرافت در

بعضی از افراد و برداشت 3500 تا 4000 گرفت تنها در افراد خاص که بانک موی عالی ر پشت سر دارند انجام پذیر است.علت تفاوت تعداد گرفت ها در افراد مختلف میزان انعطاف پذیری پوست ناحیه اهدا کننده در پشت سر و تراکم موهای آن منطقه است.توجه فرمایید در مواردی که کیفیت و کمیت موهای بانک موی پشت سر خوب باشد می توان 9 ماه بعد با تکرار عمل تعداد گرافت ها را به 4-5 هزار (10000-12000 تار مو ) افزایش داد.

مزیت دوم روش ترکیبی افزایش 30 درصد در تراکم موهای کاشته شده در طاسی های متوسط است

قبلا در یک جلسه کاشت مو با هریک از روش های FUT یا FIT در هر سانتی متر مربع از پوست سر 20 تا 30 گرفت (40 تا 60 تارمو) کاشته می شد. سپس در جلسه دوم که 9 ماه بعد از عمل اول انجام می شد لابلای موها پر می شد.

اما امروزه با روش ترکیبی بدون معطلی می توان لابلای موها را کاملا پر کرد و تراکم موها را افزایش داد

(گاهی تا 50 گرافت یا 100 تار مو در هر سانتی متر که معادل 30درصد افزایش تراکم است).

کاشت مو با تراکم زیاد رضایت بیشتر بیماران و آسودگی خاطر پزشک را به ارمغان می آورد.

درطاسی های وسیع 2500 تا 4000گرفت (5000تا 10000تار مو) لازم است تا پرپشتی قابل قبولی ایجاد شود. کاشت این تعداد مو فقط با روش جراحی FUT مستلزم برداشتن نوار پهن و بلندی (به عرض 2 تا 2.5 سانتی متر و طول 30 تا 33سانتی متر )از پشت سر بیمار است که نتیجه آن رد عمل زشتی است که تا آخر عمر باعث شرمندگی بیمار و عذاب وجدان پزشک می شود.

از طرف دیگر اگر قرار باشد تنها با روش غیرجراحیFIT این تعداد گرفت از سر بیمار برداشت شود عارضه ای که نصیب بیمار می شود طاسی و کچلی پشت سر است.

همچنین همواره برای بسیاری از دوستان که دارای طاسی کامل بوده و مشکلاتی از قبیل کمبود زمان ، دوری راه، مشکلات کاری و…. اجازه عمل کاشت مو و پیوند مو را که به طور معمول ۲ یا ۳ جلسه به فواصل ۶ ماه انجام میگیرد به ایشان نمی دهد، این سوال مطرح بوده است که چطور می توان فقط و فقط در یک جلسه این عمل را انجام داد و در یک جلسه عمل پیوند موی طبیعی انجام شود.

برای جبران عوارض فوق پزشکان با ترکیب دو روش FUT و FIT روش جدیدی را به نام روش ترکیبی ابداع نمایند.

با بهره گیری از این تکنیک ما قادر خواهیم بود 16000 تار مو در یک جلسه به سر بیماران پیوند بزنیم.

در روش ترکیبی کاشت مو ، عمل پیوند موی طبیعی در 2 روز متوالی انجام میشود مثلا روز اولFUT و روز دوم FIT انجام می شود و در هر روز یک منطقه از طاسی کاشته می شود. به این ترتیب حداکثر موها در حداقل زمان کاشته می شود. حسن اصلی روش ترکیبی آن است که از بانک موی سر به نحو احسن استفاده شده و

با استفاده هم زمان از هر دو روش کاشت مو(FUT+FIT) سطح وسیع تری (80-100% طاسی )پوشش داده می شود و تراکم موها افزایش می یابد.

با این اوصاف ما قادر خواهیم بود دو تا سه برابر آنچه که تا به حال امکان پذیر بوده است را به سر بیماران پیوند بزنیم.

برداشت FIT بیمار از منطقه مطمئن و بدون ریزش انجام مى شود تا مو ها در آینده نزدیک دچار ریزش نشود .

روش ترکیبى در افرادى بکار مى رود که در یک جلسه مقدار زیادى مو نیاز دارند .

در روش ترکیبى ترمیم مو ها به صورت انتخابى کاشته مى شوند یعنى موهاى با کیفیت خوب ( FUT )

در قسمت مهمتر سر یعنى جلوى سر و مو هاى با کیفیت پایین تر در قسمت بالا و پشت سر ( فرق سر ) کاشته مى شوند .

با استفاده از این تکنیک کاشت مو به روش ترکیبی بیماران عزیز دیگر نیازی به تکرار عمل های جراحی و غیر جراحی نخواهند داشت و فقط با یکبار مراجعه به کلینیک ما مشکل طاسی خود را حل می نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *