کشیدن پوست یا لیفتینگ و رفع چین و چروک، غبغب با نخ قابل جذب

کشیدن پوست به همراه قرار دادن نخ در پوست، یک روش بدون نیاز به جراحی، ایمن و غیر تهاجمی است که پوستی لطیف، طبیعی و زیبا را به ارمغان می آورد. در این روش با نخ از نخ های مخصوصی استفاده می کند که استریل بوده و قابلیت جذب در پوست را دارند.این نخ ها در زیر پوست قابل رویت نمی باشند. زمانی که نخ ها در جای خود قرار گرفتند، فرایند کلاژن سازی طبیعی پوست و سلول سازی با اثر جذب شدن نخ در بدن فعال تر می شود. در این روش از نخ های مخصوصی در جهت کشیدن پوست برای ثابت نگه داشتن موقعیت جدید پوست و بافت های صورت در یک جلسه مانند طب سوزنی استفاده می شود.

به دلیل افزایش تولید پروتئین کلاژن توسط سلول های فیبروپلاست پوست باعث سفتی پوست و افزایش ضخامت بافت زیر پوستی شده و در نهایت علاوه بر زیبایی و سفت شدن پوست باعث درجاتی از لیفتینگ نیز می گردد که اگر این عملیات تکرار گردد پوست بسیار جوان و زیباتر و صافتر می شود.
از هفته سوم پس از کاشت نخ تولید کلاژن جدید شروع می شود و در ماه سوم تغییراتی پوستی در فرد به طور واضح مشاهده می کند و این تغییرات تا ماه هفتم افزایش یافته و در ماه هفتم به بعد تا 9 به حداکثر می رسد این زمانی است که نخ تقریبا جذب می گردد و اثر تحریک تولید کردن کلاژن به اتمام می رسد و ماندگاری تغییرات ایجاد شده در این چند ماه گذشته حدود 2 تا 3 سال می باشد.
نخ به کار رفته برای این روش زیبایی پوست به سبک کره ای قابل جذب با نام پی دی او می باشد اما نخ هایی که به طور خاص برای بر طرف کردن و لیفت بکار می رود دارای خارهای روی سطح نخ به نام کاگ است که جنس آنها نیز از پی دی او و قابل جذب بوده اما هزینه بالاتری دارد و در جلسه اول لیفتینگ برای صورت ایجاد می کند و با جذب نخ ها اثرات زیبایی نیز اجام می شود.به دلیل خار دار بودن این نوع نخ در موقع کاشت فرد درجاتی از بالا کشیدن پوست صورت و گونه و ابرو را حس می کند و شخص پس از انجام این روش لیفت کاملا محسوسی را همان موقع می بیند.
هر دو نوع نخ پس از حدود 7 ماه توسط هیدرولیز جذب می کردند به این صورت که توسط مراحل هیدرولیز به آب و دی اکسید کربن تبدیل و جذب می گردند.

یکی از موارد کاربرد کاشت نخ زیبایی پیشگیری از پیری زودرس و جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست و درمان چین و چروک پوست است، بنابراین از آنجایی که روند طبیعی تولید کلاژن از سن 30 سالگی رو به کاهش می رود لذا از کاشت نخ قابل جذب pdo  به منظور جوان ماندن پوست از سن 25 سالگی استفاده می کنیم.این روش زیبایی به مرور زمان بعد از کاشتن نخ ها،چروک و افتادگی در نواحی اطراف گونه، خطوط فک و گردن،پیشانی و دور دهان را به طور محسوس نسبت به روش های معمولی از بین می برد. در روش لیفت کردن و رفع چروک های پوست صورت و گردن با نخ، از نخ های استریل و یکبار مصرف و قابل جذب استفاده می شود. این روش نتایجی عالی داشته و بسیار موثر است و دردسر آن بسیار کمتر از روش های مشابه است. به علاوه آن که لیفت کردن پوست با نخ از نظر هزینه و ماندگاری نیز نسبت به روش های جراحی پلاستیک و پوست کشی لیزری، بسیار مقرون به صرفه و بدون عارضه است.

محل هایی از پوست که در آنها از این روش استفاده شده است تقریبا حالت کشیده شدن حس می شود، البته این حالت کشیدگی اگر با نخ کاگ انجام شده باشد در جلسه اول این کشیدگی خوب احساس می شود و در غیر این صورت یعنی با نخ قابل جذب pdo به مرور زمان از حداقل 4 هفته به بعد افتادگی صورت و گونه، چین و چروک ها با جذب نخ ها برطرف می شوند و به صورت ظاهری جوان و شاداب می بخشد که انگار چند سال جوانتر شده اید. نخ ها در داخل خود پوست پنهان می شوند و هر گونه اثر زخم جای سوزن کاملا از بین خواهد رفت البته جای سوزن معمولا دیده نمی شود. این نخ ها در طول مسیر های از پیش تعیین شده پوست صورت و گردن قرار داده می شوند.
از آن جا که کلاژن پروتئینی است که در تمام بدن مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از اجزای سازنده بیشتر بافت های بدن است، ممکن است متوجه نباشید که این کلاژن است که توانایی طبیعی و قدرت پوست برای حفظ ساختار و شکل خودش را در آن ایجاد می کند.کمبود و شکست کلاژن باعث ایجاد چروک و افتادگی پوست می شود.
البته به غیر از شکستن و از بین رفتن کلاژن مسائل دیگری نیز در پیری پوست موثر هستند. مانند برخی از آمینو اسید ها که شکست آن ها موجب شکست کلاژن می شود. ولی به طور کلی کلاژن کمتر به معنی چین و چروک بیشتر خواهد بود.
روش هایی نیز وجود دارند که می توان برای کمک به کاهش سرعت از بین رفتن کلاژن یا حتی بازیابی آن استفاده کرد. کاهش سرعت از بین رفتن کلاژن به عنوان روشی دفاعی از استراتژی کلی در نظر گرفته می شود. حفاظت از پوست در مقابل اشعه ماورای بنفش و دیگر منابع رادیکال های آزاد و عوامل محیطی دیگر مانند باد خشک یا باد بسیار سرد به کاهش از بین رفتن کلاژن کمک می کند. بنابراین داستان همیشگی حفاظت از پوست در برابر نور زیاد خورشید حقیقت دارد. به همین دلیل است کسانی که تمام عمرشان را در زیر آفتاب سپری می کنند بسیار پیر و فرسوده به نظر می رسند.
نیمه دیگر استراتژی برای حفظ کلاژن ترمیم است. برای این منظور از موادی که آسیب وارد شده توسط رادیکال های آزاد را با ترمیم آن کاهش می دهند یا موادی که به رشد و جایگزینی کلاژن جدید کمک می کنند، استفاده می شود. بهترین حالت آن است که روشی مناسب و کارآمد برای پیشگیری و تحریک کلاژن سازی که توانایی انجام هر دو کار را داشته باشد پیدا کنیم.روش کاشت نخ جوانسازی یکی از موثرترین روش های کلینیکی و طبیعی برای زیبایی پوست و جلوگیری از افتادگی است.

هزینه متوسط کشیدن پوست صورت و رفع چین و چروک با نخ :
از آنجا که این روش شامل هیچ گونه بیهوشی نبوده و در نتیجه بیمار زمان کمتری را در مطب سپری می کند، کشیدن پوست با نخ هزینه ای بسیار کمتر از عمل جراحی زیبایی و پلاستیک صورت دارد. در واقع کشیدن پوست و جوانسازی با نخ به طور معمولا در حدود نصف هزینه لیفتینگ و زیبایی پوست با روش های معمولی را دارد که البته هزینه قطعی و نهایی آن بستگی به تعداد و نوع نخ هایی است که در صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد.
مشورت درمورد کاشت نخ صورت و گردن و افرادی که مناسب جوانسازی هستند :
ابتدا دکتر طب سوزنی شما را از نظر طب چینی معاینه می کند. او کیفیت پوست، میزان افتادگی را بررسی می کند. سپس در مورد جزئیات این روش کاشت نخ قابل جذب با شما صحبت کرده و به سوالات شما پاسخ می دهد. در طول مشاوره، پزشک ارزیابی می کند که آیا شما فرد مناسبی برای انجام این روش هستید یا خیر. به طور کلی بهترین افراد مناسب برای انجام لیفت کردن پوست با نخ لیفت کاگ و نخ پیچ دار و صاف pdo، زنان و مردان 25 تا 60 سال هستند که روشی بهتر و با دوام تر نسب به پر کننده ها و تزریق ژل و بوتاکس است و مناسب برای افرادی است که یک جوانسازی پوست ماندگار و طبیعی می خواهند ولی قصد ندارند عمل جراحی برای کشیدن پوست صورت و پیشانی انجام دهند. بیشتر این افراد شل شدگی پوست صورت و گردن و چین و چروک های عمیق پوست صورت را تجربه می کنند ولی افتادگی پوست صورت به طور شدید که نیازمند انجام عمل جراحی باشد، ایجاد نمی شود. انجام روش کشیدن پوست با نخ می تواند روشی بسیار مناسب برای کمک به زیبایی پوست صورت و گردن و حتی بدن و جلوگیری از بر جای ماندن اثر زخم و ابتلا به عوارض جانبی مانند جراحی باشد.
در این روش پزشک با استفاده از سوزن استریل نازک مخصوص، نخ های متصل به سوزن را در محل های از پیش تعیین شده لایه های پوست صورت و گردن قرار می دهد. قرار دادن نخ ها برای هر بیمار می تواند متفاوت باشد.بعد از چند دقیقه سوزن برداشته شده و نخ ها های قابل جذب در زیر پوست به طوری که پیدا نیستند باقی می مانند.

انجام روش کاشت نخ قابل جذب pdo در حدود نیم تا یک ساعت طول می کشد و معمولا بر حسب نیاز با کرم موضعی پوست صورت و گردن بی حس می شود. معمولا تنها انجام یک بار کاشت نخ برای رسیدن به کشش و رفع چین و چروک پوست در حد مورد نظر تا 3 سال کافی می باشد البته نوع نخ ها در این مورد مهم است و سعی می شود از نخ های با کیفیت و فرم مناسب جهت کشیدگی آنی پوست یا مدت دار و جوانسازی حتمی برای پوست استفاده شود. در صورت لزوم برای جلوگیری از پیری زودرس و جوانی صورت و گردن ماندگار تر این روش بعد از جذب نخ ها یعنی 7 تا 9 ماه بعد، می توان روش کاشت نخ دوباره تکرار کرد.
بازیابی بعد ار انجام کاشتن نخ pdo :
درد و احساس ناراحتی در این روش بعد از کاشت نخ صورت و گردن بسیار کم بوده و وجود ندارد و در صورت لزوم پزشک برای بعضی افراد تنها از تیلنول برای تسکین درد استفاده می کنند. در بیشتر موارد، کمپرس یخ برای 24 تا 48 ساعت پس از کاشت نخ توصیه می شود. بسته به شغل و میزان مدارا کردن فرد، گاهی در بعضی خانم ها و آقایان ممکن است مقداری کبودی و تورم هایی در صورت ایجاد شده باشد که خیلی زود بر طرف می شود. بیشتر خانم ها تا یک هفته پس از انجام کاشت نخ ها در پوست از لوازم آرایشی و ترمیم پوست صورت نیز استفاده می کنند. اثر این روش در طی 3 سال یا حتی بیشتر باقی می ماند که میزان آن بستگی به سن، میزان افتادگی پوست و تعداد و نوع نخ های کاشته شده دارد.

کاربرد روش کاشت نخ برای جوانسازی و لیفتینگ :
رفع افتادگی ابرو ها، چین و چروک خط اخم و پیشانی
تنظیم ابرو های نامتقارن
کشیدن افتادگی بافت های نرم قسمت های میانی و پایین صورت، بالا کشیدن گونه
صاف و برطرف کردن پوست چین و چروک های زود هنگام در جوانی، خط خنده، دور لب و چشم
رفع غبغب و چروک های گردن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *